Objawy zakażenia meningokokami u małych dzieci

Objawy zakażenia meningokokami u małych dzieci

Chociaż do zakażeń meningokokami może dojść w każdym wieku, to jednak do najniebezpieczniejszych przypadków zachorowań dochodzi w okresie wczesnodziecięcym, zwłaszcza u dzieci do drugiego roku życia. Warto zatem znać objawy, które towarzyszą w pierwszych etapach choroby.

W przypadku zakażeń bakterią dwoinki, nie wolno w żadnym wypadku lekceważyć pojawiające się gorączki. Ponadto warto zwrócić uwagę na zimne dłonie oraz stopy, które mogą świadczyć o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Także okresowe problemy związane z przewodem pokarmowym, mogą komunikować o pojawieniu się w organizmie meningokoków, składać się na nie będą między innymi biegunka, brak apetytu oraz nasilone wymioty. Natomiast oznaki, które bezsprzecznie ujawnią zakażenie, to pulsujące ciemiączko u niemowląt, wybroczyny na skórze, odchylanie głowy do tyłu oraz rozpaczliwy płacz lub kwilenie.

Nic więc dziwnego, że wielu zatroskanych rodziców nagminnie błędnie interpretuje powyższe objawy, jeżdżąc do szpitala jedynie z jedną wyraźną oznaką, która niekoniecznie musi świadczyć o zachorowaniu.

Corega Neutralny Smak